გაიცანით კომპანიის დამფუძნებლები და შესანიშნავი გუნდის წევრები
ტურისტული სააგენტო „ხინო“ ფუნქციონირებს  2002 წლიდან. ის დაკომპლექტებულია პროფესიონალი კადრებით, რომლებიც გამოირჩევიან კეთილსინდისიერი და ხარისხიანი მომსახურებით. სააგენტო გთავაზობთ დაუვიწყარ მოგზაურობას საქართველოში და მის ფარგლებს გარეთ. ჩვენი მიზანია, თქვენთვის ყველაზე კომფორტული პირობების შექმნა თქვენი სურვილებისა და გემოვნების დასაკმაყოფილებლად. ჩვენ შეგვიძლია დავგეგმოთ თქვენი სურვილის მიხედვით, სხვადასხვა  ხანგრძლივობისა და შინაარსის მქონე ტურები.
გიორგი ჭანკურიძე
მეორე თანრიგოსანი მთამსვლელი, ინსტრუქტორი
1988 –1992 წლებში სასწავლო სპორტულ შეკრებებს გადიოდა სვანეთის მთამსვლელთა სასწავლო – სპორტულ ბანაკ “აილამა”-ში. კავკასიონისა და ლაზეთის ქედის (თურქეთი) მწვერვალებზე განხორციელებული აქვს 60 - ზე მეტი ასვლა. აჭარაში სამთო ტურისტული მარშრუტების შესწავლის მიზნით განხორციელებული აქვს 21 ექსპედიცია. 1995 წლიდან არის რესპუბლიკური სასპორტო სკოლის მწვრთნელი მთამსვლელობასა და კლდეზე ცოცვაში. 1997 წელს დააფუძნა აჭარის მთამსვლელთა და მეკლდეურთა ფედერაცია. 2000 – 2002; 2014 – 2016 წლებში მუშაობდა ბათუმის სამაშველო სამსახურის, სამთო მომზადების ინსტრუქტორად 2002 წელს დააფუძნა ტურისტული სააგენტო “ხინო”.
ირაკლი კაპანაძე
მთამსვლელი
განხორციელებული აქვს ასვლები კავკასიონისა და ლაზეთის ქედის მწვერვალებზე: “ნინოშვილი”, “ქორულდი”, “ალთიპარმაღი”, ,“კაჩკარი“, " შინო". დაამთავრა ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ტურიზმის მენეჯმენტის სპეციალობით ბათუმის პროფესიული კოლეჯი სამთო გიდის სპეციალობით. 2008 წელს მონაწილეობდა, აჭარაში სამთო ტურისტული მარშრუტების შესწავლის მიზნით განხორციელებულ ექსპედიციაში. 2011–2016 წელს მუშაობდა ჩირუხის, მულახის, შოვისა და ყაზბეგის სამთო ბანაკებში ინსტრუქტორად. 2016 –2017 წლებში ხელმძღვანელობდა მთამსვლელთა შეკრებას ალპინისტურ ბანაკ "ზესხოში", და განახორციელა ასვლები "ნინოშვილზე და "მარჯანიშვილზე.
ირაკლი თავართქილაძე
დალაშქრული აქვს მწვერვალი “ალთიპარმაღი”,“კაჩკარი“ დაამთავრა ბათუმის პროფესიული კოლეჯი სამთო გიდის სპეციალობით. 2008 წელს მონაწილეობდა, აჭარაში სამთო ტურისტული მარშრუტების შესწავლის მიზნით განხორციელებულ ექსპედიციაში. აჭარის 2009 წლის ჩემპიონი კლდეზე ცოცვაში 2011, 2012 წელს მუშაობდა ჩირუხისა და ყაზბეგის სამთო ბანაკში ინსტრუქტორად.
გიორგი ლორთქიფანიძე
დალაშქრული აქვს მწვერვალები: “ალთიპარმაღი”,“კაჩკარი“ " შინო". დაამთავრა ბათუმის პროფესიული კოლეჯი სამთო გიდის სპეციალობით. აჭარის 2011 წლის ჩემპიონი კლდეზე ცოცვაში. 2011 – 2015 წლებში მუშაობდა შოვის, მულახისა და ყაზბეგის სამთო ბანაკში ინსტრუქტორად. 2016 – 2017 წლებში მონაწილეობა მიიღო მთამსვლელთა ბანაკ "ზესხო" –ში ჩატარებულ საწვრთნო შეკრებაში და განახორციელა ასვლები “ნინოშვილზე” და „მარჯანიშვილზე".

Познакомьтесь с основателями компаний и с членами замечательной группы
Туристическое агентство  «Хино» функционирует с 2002 года. Агентство укомплектована профессиональными кадрами,  характеризуется добросовестным и качественным обслуживанием, гарантирует незабываемые путешествия в Грузии и за ее пределами. Наша постоянная забота – создание для вас максимально хороших условий, соответствие вашим желаниям и вкусу. Мы можем запланировать интересные для вас туры различной длительности на время, которое пожелаете вы.
Георгий Чанкуридзе
Альпинист второго разряда, инструктор
В 1988-1992гг. проходил учебно-спортивные сборы в учебно- спортивном лагере альпинистов «Айлама» в Сванетии. Осуществил более 60 подъемов на вершины Кавказа и Понтийского хребта (Турция). Побывал в 21 экспедиции с целью изучения горных туристических маршрутов в Аджарии. С 1995 года является тренером Республиканской спортивной школы по альпинизму и скалолазанию. В 1997 году основал Аджарскую федерацию альпинистов и скалолазов. В 2000-2002гг. 2014 - 2017 гг. работал в Батумской спасательной службе инструктором по альпинистской подготовке. В 2002 году основал туристическое агентство «Хино».
Иракли Капанадзе
Альпинист
Осуществил подъемы на вершины Кавказа и Понтийского хребта: «Ниношвили», «Корулд», «Алтипармаг». Окончил Батумский государственный университет им.Шота Руставели по специальности «туристический менеджмент», Батумский профессиональный колледж по специальности «горный гид».В 2008 году в экспедиции, осуществленной с целью изучения горных туристических маршрутов Аджарии. В 2011 году работал в Чирухском и Шовском альпинистских лагерях инструктором.
Иракли Таварткиладзе
Разбил лагерь на вершине «Алтипармаг». Окончил Батумский профессиональный колледж по специальности «горный гид». В 2008 году в экспедиции, осуществленной с целью изучения горных туристических маршрутов Аджарии. Чемпион Аджарии 2009 года по скалолазанию. В 2011 году работал в Чирухском альпинистском лагере инструктором.
Георгий Лорткипанидзе
Разбил лагерь на вершине «Алтипармаг». Окончил Батумский профессиональный колледж по специальности «горный гид». Чемпион Аджарии 2011 года по скалолазанию. В 2011 году работал в Шовском альпинистском лагере инструктором.